" />

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ ÇARPITMALAR BİLİNÇLİ MEDYALAR ÜZERİNDEN YAYINLANIYOR .


( çocuk istismarı ve vatan hainlerine verilecek ceza idam olacaktır ) TBMM onaylanmassa bu kararı halka taşıyacağız …

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündemi meşgul eden cinsel istismar suçuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Medyada akşam saatlerinden itibaren başlayan cinsel istismar suçuyla ilgili yapılan düzenlemeyi çarpıtan FETÖ-PKK medyası yine hükümete saldırmaya devam etti. Bozdağ, “Kabul edilen maddede yapılan düzenleme tecavüz suçu işleyenleri affeden bir düzenleme kesinlikle değildir. Çocuklara cinsel istismarda bulunan kişileri affeden bir düzenleme değildir. Kesinlikle cinsel istismar suçunu işleyenler bu düzenlemenin kapsamı dışındadır.” dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “Tecavüzcü ile evlenerek cezadan kurtulma imkanı getirilmemiştir.” dedi.

İşte Bekir Bozdağ’ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar:

” ÇOCUK İSTİSMARINDA İDAM ÖNCELİĞİMİZDİR ”

Tecavüzcülere daha ağır yaptırımlar uygulanmaya başlandı ,bunları dahada ağırlaştıracağız .Çocuk istismarında önceliğimiz idam kararıdır ve bunun çok yakında TBMM geçmesini sağlayacağız .Konuyu dahada derinleştireceğiz terörist faliyetlerde bulunan vatan hainlerinede aynı karar yani idam gündemimizde .Gerekirse referanduma gidilecek ve halka sorulacaktır .

” KONU ÇARPITILIYOR ”

Tecavüzcü ile evlenerek cezadan kurtulma imkanı getirilmemiştir. Bunun aksini iddia edenler,konuyu bilerek ve isteyerek çarpıtanlardır.

Cebir,tehdit,hile ve iradeyi sakatlayan başka bir nedenle cinsel istismar suçunu işleyenler (tecavüzcüler),bu düzenlemeden yararlanamaz.

“TECAVÜZCÜLERİ KESİNLİKLE KAPSAMAMAKTADIR”

Düzenleme;cebir,tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir sebeple birlikte olanları, yani tecavüzcüleri kesinlikle kapsamamaktadır.

Düzenleme; sadece evlenmiş; ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların,resmî nikahla evlenmeleri halinde uygulanacaktır.

Küçük yaşta evlilikleri önlemek için Türkiye’de en önemli tedbirleri AK Parti hükümetleri aldı.

Eski TCK.’da “adabı umumiye ve nizamı aile aleyhine cürümler”başlığı altında düzenlenmiş cinsel saldırı suçlarını,…

Yeni TCK.’da;”kişilere karşı suçlar” kısmında,”vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar”arasına AK Parti hükümeti aldı.

Eski TCK.’daki evlenme vaadiyle kızlık bozanın,aynı kızla evlenmesi halinde cezayı düşüren düzenlemeyi de AK Parti kaldırdı(Eski TCK.423)

Erken yaşta evliliklerin önüne geçmek için zorunlu eğitimi 12 yıla Ak Parti hükümeti çıkardı.

BEKİR BOZDAĞ CANLI YAYINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ:

TECAVÜZCÜLERİ AFFEDEN BİR DÜZENLEME DEĞİL!

Kabul edilen maddede yapılan düzenleme tecavüz suçu işleyenleri affeden bir düzenleme kesinlikle değildir. Çocuklara cinsel istismarda bulunan kişileri affeden bir düzenleme değildir. Kesinlikle cinsel istismar suçunu işleyenler bu düzenlemenin kapsamı dışındadır. Bu düzenleme yaş şartı nedeniyle evlenmeler var toplumumuzda tasvip etmesekte bu olaylar ülkemizde yaşanıyor. Bu konuda hem 423. Ve 434. Maddede düzenlemeler vardı. AK Parti olarak erken evlenmeleri kaldırmak için bu maddeleri kaldırdık. Cinsel istismar suçunun işlenmesine karşılık hapis cezasında artırım yaptık. Yeni uygulamayı topluma anlatamadık ve bu arada erken yaşta evlilikler istemesek de olmaya devam etti. Bu evlilikler oluyor ama yaş tutmadığı için resmi nikah yapılamıyor. Doğum hadisesi olduğunda doktor bu durumu savcılığa bildiriyor. Böyle olunca çocuk ve anne dışarıda erkek ise hapse giriyor.

AMAÇ: BU DRAMA SESSİZ KALMAMIZ DOĞRU DEĞİL

Bildiğiniz gibi TBMM’de bu konuda kurulan komisyonda bu duruma çözüm için gelen talepler var. Bu konuda yaşanan sıkıntılar nedeniyle 16 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olanlar var. Bunlar tecavüz ve cinsel istismar suçunu işlemediler. Ailelerin ve tarafların rızası var. Bu uygulamadan kaynaklanan ortaya çıkmış ailesi tarafından evlendirilmiş küçük kızlar var bir de hapiste olan erkekler var. Aslında ailelerin yapmış olduğu bu hatanın cezasını hem kadın hem erkek çekiyor. Bu drama sessiz kalmamız doğru değil. İçeride yaklaşık 3 bin civarından bu durumda vatandaşımız var. Bunlarla ilgili geçici bir düzenleme bu.

GERİYE DÖNÜK BİR KEZ UYGULANACAK

Geriye dönük bir kez uygulanacak. Geleceğe yönelik bir düzenleme değil. İkinci olarak bu düzenlemeden tecavüzcüler yararlanacak diyenler büyük çarpıtma yapıyor. Dosyada tecavüz mü var yoksa aileler tarafından çocukların rızası alınarak mı alınmayarak mı yapılan evlilikler… Dosyada bunlar var. Tecavüzcüler bu düzenlemeden istifade edecek gibi söylemler kesinlikle doğru değildir. Bu düzenleme ailelerin yanlışlarından dolayı küçük çocukların düştüğü bu duruma son vermeyi sağlayacak. Bu suç yine suç olmaya aynı şekilde devam edecektir. Amaç bu dramı ortadan kaldırmaktır.

What's Your Reaction?

Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF
Ağla Ağla
0
Ağla
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ ÇARPITMALAR BİLİNÇLİ MEDYALAR ÜZERİNDEN YAYINLANIYOR .

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image