Londra Borsası İlk Kripto Para Firmasını Listeleyecek

21

Kripto para sektörünün münhasırlığı, sektör ana akımda giderek daha fazla kabul gördüğünden dolayı uzun zamandır aşındı. Son günlerde ise Londra merkezli Argo Blockchain, hisselerini borsa üzerinde listelemek için Londra Borsası’ndan onay aldı.

Argo Blockchain, abonelik tabanlı bir model üzerinde çalışan bulut bazlı bir kripto madencilik firmasıdır. Geçtiğimiz yıl, ASIC’lerin ve büyük madenci aktörlerin katılımı nedeniyle kripto para madenciliği sektöründe artan zorluğu göz önünde bulundurarak kuruldu. Firmanın işlem merkezi, kripto para madenciliği firmaları için küresel bir merkez olan Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunuyor ve üssü ucuz elektrik maliyeti ile soğuk iklim sayesinde kripto para işlemenin çok kârlı olduğu İzlanda ve Çin’e genişletme planları var.

İlgili kripto madenciliği meraklıları, üretici firma tarafından uzaktan istasyonlar vasıtasıyla sağlanan dört kripto para birimi seçeneğinden herhangi birini (Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic ve Zcash) işleyebilir.

Bu olay, Argo Londra Borsası’nda listelenen ilk kripto para şirketi olacağından, blockchain tabanlı firmalar için büyük bir gelişme.

Business Insider’a yaptığı açıklamada, Argo’nun kurucularından Mike Edwards şunları söyledi:

“Kripto para madenciliği için bir bilgisayar istasyonunun kurulması zorlu, verimsiz ve pahalı. Oyunu değiştirmemiz ve süreci demokratikleştirmemiz gerektiğini biliyordum, böylece kripto madenciliği bir ana tüketici aktivitesi haline gelebilecekti.”

Argo’nun başka bir kurucu ortağı olan Jonathan Bixby’ye göre de şirket, şehrin finans teknolojisi için küresel bir merkez rolü üstlenmesinden dolayı Londra Borsası’nı seçti.

Argo’da yönetim kurulu başkanı olan Bixby,

“Londra Borsası içerisinde bir hissenin listelenmesi, büyümemizi sağlamak ve uzun vadede liderlik pozisyonu oluşturmamıza yardımcı olmak için Argo’ya profil, güvenilirlik ve küresel sermayeye erişim sağlayacaktır” dedi.

Firma, geçtiğimiz ocak ayının başlarında özel yatırımcılardan 2,5 milyon dolar fon almıştı. Bununla birlikte, firmanın bir IPO’yu zorlama kararı, pazardaki rakibi Hydrominer tarafından da benzer bir adım atıldığı için yeni bir şey değil.

Kaynak: Finance Magnates

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.